Adell Armatür`den özel çözümler

www.haberortak.com | 23/02/2012 | Recep Ali Topçu

Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Topçu son yıllarda büyüme hamlesi yapabilmelerini inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarına bağlıyor. 2008 yılında ihracat kalemleri yok denecek kadar azken ihtiyaçları odaklayan ürünlerin geliştirilmesi ve inovasyon hamlesiyle hem 32 ülkeye ihracat yapar duruma gelindi hem de sektördeki ilk 3 firma arasında yer alındı.

Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Topçu konuyla ilgili özetle şunları söyledi: 

"İnovasyon şirketimiz açısından çok kritik bir beceridir. Azalan şirket ömürlerinin uzatılmasının yolu inovasyondan geçer. İnovasyon ve pazarlama bir şirketin kalbi ve akciğeridir. Bunlar olmaksızın kazancı ve müşterileri muhafaza etmenin yolu yoktur.  İnovasyon kaliteden ödün vermeksizin kar sağlayan, kazançları arttıran yada şirketimizin maliyetlerini azaltan fikirlerin başarılı şekilde uygulamasıdır. Şirketimizde çalışanlara yeni ürünler üzerinde çalışabilme olanağı sağlanmaktadır. Çalışanlarımızın zamanlarının yüzde 10’unu bu gibi işlere ayırmalarını destekliyoruz. Şirket içinde “fikir havuzları” oluşturularak yenilikçi, inovatif fikirleri buralarda toplamaktayız. Yaşayacak yenilikler ancak eskiyi iyi bilenlerin içinden çıkabilir düşüncesiyle çalışanlarımızın inovatif fikirlerinin öğrenilmesine yönelik paylaşım ve gelişim toplantıları yapmaktayız". 

YAŞLI VE ÇOCUKLAR İÇİN DOKUNMATİK BATARYA GELİŞTİRDİK 


Recep Ali Topçu, yaşlı ve çocuklara özel çözümleri ile ilgili olarak ise "Çevremizden gelen talepler doğrultusunda yaşlı ve çocukların çevirmeli bataryalara ulaşamadığı ya da açma kapamada sorun yaşadığını tespit ettik. Bu amaçla ne yapabileceğimizi düşündük. Öyle bir ürün yapmalı ki açma kapama sorunu minimumda tutulabilsin. Sonunda dokunmatik bir ürün sayesinde bu sorunu çözmeyi başardık. Tüketiciden gelen olumlu geri dönüşler bizi başka inovasyonlu ürünler üretmeye teşvik etti" dedi. 

SU KULLANIMINDA YÜZDE 30`LARA VARAN TASARRUFLAR 


Günlük hayattaki ihtiyaçlara pratik çözümlerine duş setleriyle bir yenisini daha eklemiş olduklarını söyleyen Topçu, "İşimiz suyla ilgili olduğu için yıkanma sırasında su israfını azaltan ürünlere odaklanıyoruz. Bunlardan biri de sabunlanma esnasında elimizi tuttuğumuz yere parmak hizasına uygun bir açma kapama düğmesi koymak oldu. Çok basit gibi gelebilir  ama çok tercih edilen bir ürün oldu. Diğer bir ürünümüzde ise su kullanım miktarını sınırlayan bir sistem uyguladık. Birinci kademede yani az açtığımızda yüzde 50 su kullanırken ikinci kademede yüzde 100 su kullanılabilmektedir. Böylece iki kademeli kullanım ile daha az su kullanılmış oluyor. Bu uygulamalar ile su kullanımında yüzde 30`lara varan tasarruflar sağlayabiliyoruz" dedi. 

TERMOSTATİK BATARYALARIMIZ SICAK SU AYAR SORUNUNU ÇÖZDÜ 


Banyolarda en büyük sorunlardan birinin de sıcak suyun kombiden gelinceye kadar boşa akan soğuk su olduğunu hatırlatan Topçu; "Bu israfı önlemek, azaltmak ve yıkanma esnasında ani sıcaklık değişimlerine mani olmak için termostatik ürünlerimizi çıkardık. Mutfak ve banyoda su sıcaklığının istenilen derecede sabit tutulmasını sağlayan bu ürünümüz de müşterilerimiz tarafından beğenildi. Özellikle çocukların ve yaşlıların yıkanma esnasında haşlanma risklerini ortadan kaldırdık. Herkesin istediği, arzuladığı su sıcaklığında duş almasını sağladık. Ayrıca yerli teknoloji olduğu için konforu uygun fiyata tüketiciyle buluşturmuş olduk. Eski bataryaları çıkarıp hiçbir elektrik tesisatına ve ilave işleme gerek kalmadan termostatik bataryalarımız kullanılabilmektedir. Ürünümüz sağladığı konfor ve kolaylık yanında hem zamandan, hem yakıttan ve hemde sudan tasarruf sağlamaktadır. Bu ürünümüz ile benzer teknolojideki otomasyon aracı olan termostatik vanalarımızı ısıtıcı radyatörlerde de kullandık. Böylece ısınmada da insanlarımıza tasarruf yapma imkanı sunmuş olduk. 

Bataryaların, muslukların uçlarına takılan tasarruf kitleri konfordan taviz vermeden suya hava karıştırarak daha az debi ile suyun akmasını sağlıyoruz. Böylelikle su etrafa sıçramıyor, elimize daha yumuşak dokunuş yapıyor ve hem de yüzde 70 lere varan su tasarrufu sağlıyor. Dakikada 10 litre kullanan, tüketen bir musluğu tasarruf kitlerimizle dakikada 3 litre su tüketir hale getirebiliyoruz. Böylece sağlıklı suyu daha tasarruflu şekilde sunmuş oluyoruz. Tasarruf kitlerimiz pek çok yapı markette çok uygun bedellerle satılmakta ve musluğu, bataryayı değiştirmeye gerek kalmadan kolaylıkla değiştirilebilmektedir" dedi. 

YENİLİKÇİ YAPIMIZLA PEK ÇOK ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜK, PEK ÇOK İLKLERE İMZA ATTIK


Topçu son olarak şunları aktardı: "Ülkemizin TS EN 331 sertifikalı gaz vanalarını, TS EN 13828 normlarında ki içme suyu vanalarını ilk defa biz ürettik ve sertifikalandırdık. Banyo ve mutfak armatürlere bakanlık onaylı garanti süresini ilk defa biz 6 yıla çıkarttık. Müşteri odaklı çalışmalarımızın neticesi olarak ISO 10002 Müşteri hizmetleri ve Şikayet Yönetim Sistemini sektörümüzde ilk defa biz kurduk. TC. Sanayi Bakanlığı Tüketici Memnuniyetini ilke edinen firma, Tüketici Akademisi Kalite, TTKD Altın Marka, Gesiad Türkiyenin En Başarılı Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü kazandık".

Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out