Adell Armatür`e Tüketici Kalite Ödülü verildi

www.haberortak.com | 17/03/2012 | Recep Ali Topçu

Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. 23. Uluslararası Tüketici Zirvesi’nde ‘Tüketici Kalite Ödülü’ aldı. Armatürü sevgiyle ürettiklerini söyleyen Adell Yönetim Kurulu Başkanı Ali Topçu “Geleceğin ürünleri duygulu olacak” dedi.

Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. Tüketici Akademisi tarafından her yıl düzenlenen bu yılda 23.sü gerçekleştirilen Uluslararası Tüketici Zirvesi’nde “Tüketici Kalite Ödülü” aldı. Kaliteli üretimleri, özgün tasarımları ve tüketiciye su kullanımında önemli oranda tasarruf sağlayan ürünleriyle ödüle layık görülen Adell Yönetim Kurulu Başkanı Ali Topçu “İnsana hizmet ettiğimizin farkındayız. Muslukların içine sevgi, muhabbet ve güzellikler katıyoruz ki insanlar daha mutlu olsun, armatürleri daha mutlu olarak kullansınlar. Global bir mutluluk yaratıyoruz” şeklinde konuştu.

“Geleceğin ürünleri duygulu olacak”
Her geçen gün istekleri ve ihtiyaçları artan tüketicileri memnun etmek için üretimin, markanın kalitesinin önemine dikkat çeken Topçu, ancak gelecek dönemde sadece kalitenin yeterli olmayacağı görüşünde. “Geleceğin ürünleri duygulu olacak” diyen Topçu, ürünlerine duygu katmanın sanayicinin ve tasarımcının öncelikli hedefi haline geleceğini ifade etti. Topçu “Marka ve gelecek, olaya bir mana katmakla ilgili. Marka yaratırken madde ile mana birlikte olmalı” şeklinde konuştu.

Batıdaki toplumların yıllardır devam eden üretim sürecinin ardından ‘mana’nın önemini fark ettikleri bir noktaya geldiklerini anlatan Topçu “Batının geldiği nokta bizim yıllar önce bulduğumuz, sahip olduğumuz değerler” diye konuştu. Gelecek dönem tüketici trendlerini değerlendirmeyi sürdüren Topçu’ya göre, sanayici üretici müşteriyle iki beden bir ruh. Gelecekte o ruha sahip olanlar büyüyecek, bunu kavrayamayanlar ise küme düşecek.

Adell suyun tarihine de sahip çıkıyor…
Adell, armatür ve vana üretiminde kaliteyi, ihracat yaptığı bölgeleri arttırmayı, daha çok eve girmeyi hedeflerken sektörün yakından ilgilendiren ‘Su Kültürü’nün tarihine de önem veriyor. Uluslararası Tüketici Zirvesi sırasında ‘İstanbul Suları ve Su Kültürü’ konulu bir sunum gerçekleştiren Topçu “Tek yapmamız gereken kendi kültürümüzü ortaya çıkarıp cilalayıp, satmak. Dünyanın buna ihtiyacı var” dedi.

Adell, Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet Dönemi’nde İstanbul’da kullanılmış çeşmeler, sebiller, hamamlar, hamam malzemeleri, havlular, ibrikler, sabunlar gibi su kültürünün tarihini anlatan eserlerin yer aldığı koleksiyon ile Dünya Su Forumu’nda Türkiye’yi temsil etti. Koleksiyonun büyük ilgi topladığını anlatan Topçu, 5 Mayıs 2010’da Türk - İslam Eserleri Müzesi’nde gerçekleştirecekleri Ab-ı Hayat Sergisi’nde bir kez daha su kültürü koleksiyonlarının geniş kitlelerle buluşmasını beklediklerini ifade etti.

Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out