ADELL AB-I HAYAT SU VE SU KÜLTÜRÜ SERGİSİ ESENLER ESNAN SAĞLIK MERKEZİNDE AÇILDI

Adell Ab-ı Hayat Su Medeniyeti Koleksiyonunu halkımızla buluşturmak, değerlerimizi onlara taşımak misyonumuzla yapmış olduğumuz sergi çalışmalarımız devam ediyor.

Sergimiz, bu kez “Ağzınıza Sağlık” sloganıyla başarılı çalışmalar sergilemekte olan Esnan Ağız ve Diş Sağlık Merkezi Esenler şubesinde değerli Esenler halkımızla, İstanbullu hemşerilerimizle buluşuyor.

SUYUN TARİHİNE YOLCULUK

İstanbul’da bir su müzesi olduğunu biliyor muydunuz? Esnan Ağız SağIığı Merkezi “SU MÜZESİ”Nİ yanı başınıza getirdi. Suyun yüzyıllar içerisinde yaşadığı gelişimi ve değişimi, su kaplarını, suyun insan hayatındaki yeri ve önemini gezerek öğrenme imkânına sahip olacaksınız. Dişlerinizin kontrolünü yaptırırken hem bilginiz artacak hem de büyük bir keyif alacaksınız !

SERGİ BİR HAFTA BOYUNCA GEZİLEBİLİR

Sergiyi 5-12 Nisan 2017 tarihleri arasında 10.00-22.00 saatleri arasında Oruç Reis Mah. Barbaros Cad. No: 48 Yüzyıl – Esenler- İSTANBUL adresinde yer alan Esenler Şubemizde gezebilirsiniz.

Bilgi için: 

Dt. M. Bilal Alkan / Esenler Şubesi Mesul Müdür -  0507 203 96 70

Esnan Ağız ve Diş Sağlığı merkezleri İstanbul’da Sultangazi, Esenler, Beylikdüzü ve Topkapı-Cevizlibağ olmak üzere dört şubesiyle özel konsept tasarımı ile uluslararası alanda hizmet verebilmektedir

Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Esenler Şube Müdürü Dt. Bilal Alkan bey sergi ile şunları söyledi: “Suyun tarihsel ve kültürel önemini, özellikle suyun hayati önemini vurgulamak, eşsiz Anadolu Su Medeniyet değerlerini yaşatmak, halkımızla buluşturmak ve suyun israf edilmesinin önüne geçilmesini sağlamak amacıyla Esnan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak Adell Armatür Ve Vana Fabrikaları A.Ş.’nin katkılarıyla Ab-ı Hayat Su Medeniyeti Koleksiyonundan seçme eserlerin posterlerinden oluşan “Ab-ı Hayat Geçmişten Günümüze Su ve Su Kültürü” sergisini siz değerli ziyaretçilerimiz için Esenler Şubemize getirdik.

Bu değerli serginin oluşturulmasında verdiği katkılardan dolayı Adell Armatür’lerine teşekkürü bir borç biliriz. Adell Ab-ı Hayat Su Medeniyeti koleksiyonu, müzesi İstanbul-Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Hürriyet Bulvarı No.54 adresinde Adell Armatür genel müdürlüğünde ücretsiz olarak gezilebilir.

Ab-ı Hayat tematik koleksiyonunda Roma, Bizans döneminden bugüne Anadolu sakinlerinin suya göstermiş olduğu hürmeti, özeni ve suyun kaynaktan evlerde soflara ulaşana kadar geçirmiş olduğu süreçlerde suyun yolculuğunu sağlamış pek çok eşsiz eseri görebilirsiniz. “

http://esnan.com.tr/sm/gecmisten-gunumuze-istanbulda-su-ve-su-kulturu/nggallery/thumbnails

KaydetKaydetKaydet
Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out