ADELL ARMATÜR “DESİGN TURKEY ENDÜSTRİYEL TASARIM YARIŞMASI” NDA FINALE ÇIKMAYI BAŞARDI.

 

Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş, Turquality programı dahilinde Dış Ticaret Müsteşarlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu işbirliğiyle bu yıl ilk defa düzenlenen “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”  yarışmasına Sedan ve flora  modelleri ile katılarak finale çıkmayı başardı. Ödül törenine katılan Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen Adell Armatür standını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı R. Ali Topçu’yu ve tasarımcı Hatice Armağan’ı kutladı.   

Türkiye'nin en kapsamlı ve prestijli tasarım etkinliği olarak kabul edilen Turquality programı dahilinde Dış Ticaret Müsteşarlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu işbirliğiyle  “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”, İstanbul Antrepo 3'te düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’in de katıldığı törende Türkiye’nin önde gelen firmaları, tasarımcıları yer alırken, ADELL Armatür ve Vana A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı R.Ali Topçu , Fabrika Müdürü Servet Boz ve Endüstriyel Tasarımcı Hatice Armağan’da katıldı.

Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı ve Turquality Çalışma Grubu Başkanı Ziya Altunyaldız, ödül çalışmasının maliyetinin Turquality tarafından üstlenildiğini, bu iş için Turquality bütçesinden 550 bin euro ayrıldığını bildirdi. Törende ön elemeyi geçen 293 endüstriyel tasarım ve 24 kavramsal proje  sergilendi. Düzenlenen kapsam çerçevesin de 293 endüstriyel ürün arasında ADELL Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. tasarımları da yer aldı. Sergide ADELL Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş.’nin standına gelen Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen Endüstriyel Tasarımcı Hatice Armağan tarafından tasarlanan sedan ve flora serisi ürünleri yakından inceledi. Yönetim Kurulu Başkanı R.Ali Topçu’dan  ürünlerin üretimi hakkında bilgi aldı. Topçu “Yarışmada Yapı grubunda Artema ve ECA ile birlikte sektörü temsil etmekten mutluyuz. İkitelli Organize sanayi bölgesinde teknolojik modern tesislerimizde, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde ürettiğimiz vana ve armatür ürünleridir. Türkiye’mizin 6 yıl garantili ilk ve tek armatürü olan ürünlerimiz yurt içi ve yurt dışı pek çok seçkin projede kullanılmıştır. ADELL Armatür ve vanada kalitemizden hiç bir şekilde ödün vermeyerek, tüm üretim süreçleri ürün girdisinden son kullanıcıya kadar ISO 9001 kalite yönetim sistemi güvencesi altındadır. ISO 14001 çevre yönetim sistemi kapsamında etkin çevre bilinci ve atıkların yönetimi uygulanmaktadır. Çevre konusundaki duyarlılığımızı, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, bayi ve servislerimize yaptığımız eğitimlerde ayrı bir konu olarak ele almaktayız. Onaylanmış tedarikçilerden temin edilen pirinç çubuk, o-ring, yağ ve diğer yardımcı malzemeler hijyen belgeli olup kimyasal yapıları EN normlarına uygundur. Ürünlerimiz ilgili ulusal ve uluslararası standartlarda uygun olarak üretilerek yurt içi ve yurt dışı pazarlara sunulmaktadır.“ dedi.

Ayrıca Tüzem, armatürlerden birini eline alarak, Endüstriyel Tasarımcı Hatice Armağan’a “Ben bu ürünü bir yer de görmüştüm” sözleri ile şaka yaparak ürünlerin son derece güzel olduğunu belirtti. Armatür sektörünün böyle güzel tasarımlarla daha güzel bir kavram kazanacağını belirtti. Tüzmen, “Özellikle böylesi bir dönemde bizim moda, markaya ağırlık vererek dünyada yaşanan sıkıntıları Türkiye için bir fırsat unsuru haline getirebilmek için farklı fikir ve tasarımları ortaya koymamız lazım” dedi. 

 

Kaydet
Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out