Adell Armatürden Su Tasarrufu Çağrısı

Bugün 31 Ekim…Dünya Tasarruf Günü. Su kaynakları tükendikçe suyun verimli kullanılması gündeme geliyor. Adell Suya gönül vermiş bir firma olarak her kesimi Su’yu, enerjiyi verimli kullanmaya çağırıyoruz.

Su kaynaklarının tükenmesi, nüfusun artması, şehirleşmenin gelişimi ile birlikte suyun, enerji ile birlikte verimli kullanılması, kaynakların korunması dünyanın gündeminde ilk sıralarda yer alıyor.

31 Ekim Dünya Tasarruf Günün’de su kaynaklarının daha verimli kullanımının önemi de gittikçe artıyor.

Bu gün dolayısıyla bireysel yaşamda tüm vatandaşları, kurumsal hayatta tüm kurumları, sanayicileri ve iş adamlarını su’yu ve enerjiyi verimli kullanmaya çağırıyoruz.

Günümüzde en tasarruflu kullanılması gereken şeylerin başında su ve enerji geliyor. Su’ya olan talep tüm dünyada hergün yıl artarken, su ve enerji kaynakları da gittikçe tükeniyor. Çözüm ise kaynakların korunması, yaşamın her alanında su’yun ve enerjinin verimli kullanılmasından geçiyor.

En önemli tasarruf verimli kullanım…

Evde, sanayide, tarımda, ticari yapılarda, oteller ve turizm tesislerinde, okullar ve eğitim tesislerinde, hastaneler ve sağlık tesislerinde, kısa yaşamın her alanında su ve enerji sağlayan verimli ürünlerin ve çözümlerin kullanılması önem kazanıyor. Tasarruflu su tesisat sistemleri, gri su arıtma sistemi, su dostu banyo ve mutfak armatürleri, duş sistemleri, tuvalet sistemleri mekanik tesisat ürünleri hızlıca tüm yaşamın içine dahil edilmelidir.

En büyük tasarruf gri su sistemidir!

Gri su arıtma sisteminin binalarda zorunlu hale getirilmesi zorunlu gözüyor. Son noktaya geldiğimizde alacağımız kararın, uygulamanın pek faydasının olmayacağı açıktır. Kentsel dönüşümün, yeniden yapılaşmanın, inşaat, otel, eğitim tesis yatırımlarının arttığı bugün bu kararı alıp gri su sistemini tesisat sistemlerine dahil etmez isek gelecekte büyük sorunlarla karşılaşacağımız kesindir.

Türkiye gibi hedefleri büyük olan ve gelişim hedeflerinde de büyümenin önemli etkisi olan bir ülkede su ve enerji biraz daha önem taşıyor. Bu nedenle elimizdeki su ve enerji kaynaklarının çok doğru ve dikkatli kullanılması konusunda hepimize çok büyük sorumluluk düşüyor.

Gizli su kaybından kaçınmak gerekiyor.

Su tüketimi sadece direk su’yun tüketiminden oluşmuyor. Tükettiğimiz her şeyin su karşılığı bulunmaktadır. Tükettiğimiz herhangi  bir şeyin son kullanıcıya ulaşana kadar tüm süreçlerde kullanılması gereken toplam su miktarını ortaya koyan ” Suyun ayak izi” tabiri bize bu acı gerçeği anlatmaktadır. 1 ceket için 500 litre, bir kg. domates için 180 litre su kullanılması gerekmektedir. Böyle baktığımızda açık su israfı kadar gizli su israfından da kaçınmanın çok elzem olduğu görülmektedir.

Su dostu armatürler önemli ölçüde su ve enerji tasarrufu sağlıyor.

Armatürler, musluklar ıslak mekanlarda, banyo ve mutfaklarda, ticari yapıların genel mekanlarında suyla buluşmamızı sağlayan temel unsurlardır.

Su ve enerji verimliliği ve tasarrufu artışının sağlanması ve bu konuda farkındalığın artmasının ancak verimlilik bilinci yüksek bireylerin yetişmesi ile mümkün olabilecektir.

Su ve enerji tasarrufunun aile, işletme, kurum bütçesindeki yükünün hafifletilmesinin su ve enerji dostu ürünlerin yaygınlaştırılmasıyla ve verimli kullanım bilincinin artmasıyla mümkün olabilecektir.

Verimlilik ve tasarruf sürdürülebilir yaşam, gelişme ve kalkınmanın merkezinde yer alıyor. Refahımızın artırmanın yolu tasarruftan geçiyor. Hayatımızın her alanında her türlü kaynağın kullanımında tasarruf büyük önem taşıyor.

Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out