FAHRİ SARRAFOĞLU ADELL'İ VE AB-I HAYAT SU MEDENİYET MÜZEMİZİ ZİYARET ETTİ.

Değerli iletişimci, kültür ve sanat aşığı, radyo/televizyoncu Fahri Sarrafoğlu bey Adell Ab-ı Hayat Su Müzemizi ziyaret etti. Kendilerine bu keyifli ziyareti ve aşıya almış olduğumuz değerli paylaşımları için teşekkür ederiz. Sizlerinde, değerli sanatsever dostlarımızı da ziyarete davet ediyoruz. Mutlu oluruz.

Değerli iletişimci, kültür ve sanat aşığı, radyo/televizyoncu Fahri Sarrafoğlu bey Adell Ab-ı Hayat Su Müzemizi ziyaret etti. Kendilerine bu keyifli ziyareti ve değerli paylaşımları için teşekkür ederiz. Sizlerin de, değerli sanatsever dostlarımızın da ziyaretlerinizi bekleriz.

Evet, istiyoruz ecdat yadigârı bu değerlerden herkesin haberi olsun, bunlar mazide kalmasın. Geçmişte olan şeyler geçmişte kalmasın. Dolayısıyla bu güzelim değerleri kayıt altına almak, korumak, geleceğe taşımayı arzuluyoruz. Yapıcı yaklaşımınız, paylaşımınız ve güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Sanatsever dostlarımızı, öğrencilerimizi İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesindeki Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. şirketimizin genel müdürlüğünde bulunan müzemize ziyarete davet ediyoruz. Giriş ücretsizdir.

http://www.adell.com/blogs/blog/tagged/su-medeniyeti-muzesi

SU MÜZESİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ? (İstanbul'un Sırları 129) “Suyla Dost Olan Evrenle Dost Olur “ İstanbul’un Sırları bitmiyor, sevgili dostlar gün geçmiyor ki yeni bir şey öğrenmeyelim. Evet, bugünkü durağımızda İstanbul Su Müzesi vardı. Su Müzesini sizler için gezdik. Ülkemizin ve dünyanın tek tematik su medeniyeti koleksiyonu sayılabilecek, eşsiz eserlerden oluşan, müzeyi gezerken Anadolu Su Medeniyetinde kısa bir yolculuk yapmış oluyorsunuz. Özellikle müzeyi gezerken bakın ilginç güzel bilgiler de öğreniyorsunuz. Mesela: -Neden geline testi kırdırılır? -Neden ibriklerin yönü kıbleyi gösterir? -Neden şadırvanlarda abdest alınırken sırtı kıbleye gelen tarafta “musluk” yoktur? -Su testileri ve su küpleri yapılırken içine neden “TUZ” katılır? İşte bunların cevaplarını bu müzeyi gezerken bulabilirsiniz.

İşte detaylar: http://www.sarrafoglu.com/su-muzesi-oldugunu-biliyor-muydunuz/

 

KaydetKaydet
Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out