HOLLANDA TÜRK MÜZESİ BAŞKANI SALİH DADAK AB-I HAYAT MÜZEMİZİ ZİYARET ETTİ.

Hollanda Den Haag ehrinde bulunan (Lahey) Türk Müzesi Başkanı sayın Salih Dadak Ab-ı Hayat Müzemizi ziyaret etti.

Yönetim kurulu başkanımız Recep Ali Topçu ile faydalı bir görüşme gerçekleşmiş oldu. Anadolu Su Medeniyetinin Türk İslam Müzesi faaliyetleri kapsamında Hollanda kamuoyu ile paylaşılması, bu güzel değerlerin oradaki insanlarımıza, su kardeşlerimize de ulaştarılıması konusunda yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Hollanda'da birlikte çalışmalar yapılabileceği, değerlerin tüm dünya insanlarıyla buluşturulması için, sinerji için işbirliği dilekleri gündeme getirildi.

Yıllar önce işçi olarak gitmiş oldukları Hollanda'da zaman içerisinde gelişen kuşaklar değerlerni hatırlamak, hatırlatmak üzere oluşturmuş oldukları müzeye Hollanda Türk Müzesi ismini vermiş.

www.turksmuseumnederland.nl adresinden müze ziyareti yapılabilir.

Kültür, sanat girdiği her yeri güzelleştirir.

Tarihe, kültüre, geçmişe saygılı olmayı misyon edinmiş bir marka olarak, Adell ailesi olarak kendilerine gurbet ellerinde yaptıkları bu güzel, kutsal çalışma için teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Bu platform üzerinden geçmişten beri Türk vatandaşlarımızın her türlü şahsi malzemeleri, araçları, gereçlerini biriktirerek toplumun dikkatine sunmaktadırlar. Hollanda halkı ile daha yakın ilişkiler kurulması, geliştirilmesine gayret sarf edilmektedir.

Kültür ve sanat iletişimin en güzel unsurlarından, araçlarından biri. Daha mutlu, daha huzurlu bir dünyanın yolu tüm dünya halklarının güzelde buluşmasından geçiyor diye düşünüyor. Ortak buluşma alanlarıdan önemli birisi de su. Su tüm dünyanın ortak değeri olarak etrafında buluşacağımız önemli bir değer. "Su Kardeşliği" kavramını hayatımıza geçirebilirsek tüm insanlarla, hayvanlarla ve ağaçlarla çok daha mutlu bir dünya inşa edebileceğimize inanıyoruz.

 

 

KaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydet
Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out