RECEP ALİ TOPÇU AKİT TV “ROTAMIZ ANADOLU” PROGRAMINA KONUK OLDU, SU MEDENİYETİMİZİ ANLATTI.

Adell A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı 03.12.2016 günü "ROTAMIZ ANADOLU PROGRAMI" nın konuğu olmuş ve Ülkemizin ve dünyanın tek tematik koleksiyonu ve müzesi "Ab-ı Hayat Su Medeniyeti" ile güzel Anadolu’muzda suyun yeri ve eşsiz medeniyeti konularındaki deneyimlerini, görüşlerini paylaşmıştır.

Program yapımcısı Sadettin Sarıkaya müzemizi gezerek ekranlarına taşımış ve izleyicilerle paylaşmıştır.

İş adamlığı sadece paraları, hisse senetleri büyütmenin yolu değil, bunun yanında kültürel senetlerimizin, hissi senetlerimizin  de değerinin arttırılmasını gerektirir diye düşünüyoruz. Sanatseverleri, dostları, sizleri İstanbul İkitelli Organize Sanayi bölgesindeki Adell Ab-ı Hayat Su Medeniyeti Müzemize ziyarete davet ediyoruz. Programda izlemiş olduğunuz değerli eserleri ziyaret etmek, su medeniyeti tarihimizde bir yolculuk yapmak, bir damla huzur bulmak için bekleriz. Muhabbetle kalınız. http://www.adell.com/blogs/blog/tagged/su-medeniyeti-muzesi

Adell Ab-ı Hayat Su Medeniyeti Koleksiyonu-Müzesi Hakkında Bilgi:

Her şey bir hayalle başlıyor.

Recep Ali, Ercan ve Ergun Topçu kardeşlerin emekleriyle oluşturulmuş olan koleksiyon, suya odaklanmış tematik bir koleksiyondur.

Su üzerinden varoluş ve ebediyete geçiş, yani ölüm arasındaki yolculuğumuzu anlamaya anlamlandırmaya çalışan ve su kardeşliği felsefesine inanın bir yaklaşımımız vardır.

Bu yolla Anadolu sakinlerinin irfanını, bilgeliğini, zarafetini, hayatındaki ritüellerini ve ruhunun güzelliklerini anlamaya çalışıyoruz.

Geçmişte “Bu çatlağını buldu” ifadesini ölen insanlar için kullanırlarmış. O halde “çatlağını bulma yolculuğu” diyebileceğimiz hayatı anlamak ve anlamlandırmak önem arz etmektedir.

30/35 yıllık çalışma sonucunda tüm Türkiye dolaşılarak oluşturulmuştur.

Metal, seramik, ahşap, sedef kakma, tekstil malzemelerinden oluşan yaklaşık 5000 parçalık koleksiyonda daha önce hiçbir yerde bulunamayan parçalar mevcuttur.

2500 yıllık suyun Roma-Bizans döneminden günümüze kadar suyun, su kültürünün tarihini aktarıyor.

Anadolu Medeniyet tarihinin gelişiminin kronolojik bir sıralamayla yer aldığı koleksiyon Türkiye’de, beklide dünyada bir ilk sayılabilir.

Müzeciliğin ötesinde bir deneyim sunmak istenmektedir.

Su, Anadolu Su Medeniyeti sevdalısı, gönüllüsü olarak yaşam boyu biriktirdiklerimizi, deneyimlerimizi bu koleksiyona aktarmaya gayret edilmiştir.

Her bir eser uzmanlar tarafından kontrol edilerek müzeye kazandırılmaktadır.

Aslında suyun, Anadolu Su Medeniyetimizin tarihini, serüveni anlatmak, bunalan, kimyası bozulan dünya insanımıza açılan bir pencere açmak, geçmişiyle, kökleriyle buluşturmak, toplumu daha çık barış, sevgi ve hoşgörü içinde bir aramaya yönlendirmektir.

Burada çocuklar, insanlar mutlu olacak, bilgi alacak. Hangi dine, dile mensup olursa burada özüyle buluşacak, bilginin ışığını alacak.

Adell için en önemli şey bu. Çünkü bu ülkenin geleceği, bu dünyanın geleceği kardeşçe bir araya gelebilmekte, dünyamızı sevgi bahçesine, sulh adacığına dönüştürebilmekte olduğuna inanıyoruz.

Koleksiyon çalışmalarımızın etkinlikler, sergiler ve müze ile gelişerek ülkemize ve tüm insanlığa tatlı suyun, su kardeşliğinin etrafında toplanarak barışa, sevgiye ulaşılmasına vesile olmasını diliyoruz.

 

KaydetKaydet
Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out