RECEP ALİ TOPÇU M.N. ALTUĞ ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. yönetim kurulu başkanı Recep Ali Topçu iş ve sosyal hayat deneyimlerini Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi öğrencilerine paylaştı.

Söyleşide su, su kültürü, Anadolu Su Medeniyetleri, su kullanım bilinci konularının yanında su’yla dostluk, su kardeşliği gibi konular öğrencilerimize aktarıldı.

Bu konular yanında iş’te, sosyal hayatta başarılı olmanın, değerler sistemiyle birlikte yaşamanın önemini anlatan Recep Ali Topçu 1981 yılında başladığı iş hayatında karşılaştığı olayları, aldığı dersleri gençlerle paylaşarak hayatın önemsenerek yaşanabileceği, olumlu, hoşgörülü, sistemli yaşamın insana başarı getirdiğini anlattı.

Recep Ali Topçu kendisinin su armatürleri üreten bir şirketin yönetim kurulu başkanı olması yanında Ab-ı Hayat Su Medeniyeti Koleksiyonu, müzesi ve etkinlikleriyle toplumsal fayda üretmekten mutluluk duyduklarını, her ne iş yaparsak yapalım kültür ve sanatla ilgilenmenin insana pek çok şeyler kazandırdığını aktardı.

Topçu, başarının sadece paraya, maddi unsurlara indirgenmemesi gerektiğini, hayatta manevi, toplumsal değerlere de yer verilmesinin gereğinden bahsetti. İnsanın 360 derece hayatın her yönünde başarılı olursa hayatta başarılı olmuş sayılacağını, iyi insan, kaliteli vatandaş olmanın kalıcı bir değer olduğunu söyledi.

Söyleşiyi dikkatlice dinleyen öğrencilerin öğrenmeye meraklı halleri ve sabırla dinlemeleri, gözlerindeki heyecan gelecek adına bizleri heyecanlandırmıştır.

Soru cevapla sonuçlanan söyleşide öğrencilerin su’ya bakışları, su’da israfın önemine daha farklı baktıkları gözlemlendi.

Kaydet
Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out