Blog / Musluklar

ŞADIRVAN MUSLUKLARI NEREDE KULLANILIR?

ŞADIRVAN MUSLUKLARI NEREDE KULLANILIR?

Şadırvan musluğu şadırvanlarda, hamamlarda, mimari tarzına ve tasarımına bağlı olarak modern konutlarda suya ulaşmak için kullanılan musluklardır. Tekli ve çifti girişli olan tipleri ve modern/klasik tasarımları vardır.

Şadırvanlar ibadethanelerde, muhtelif yapılarda maddi-manevi arındığımız önemli temizlik alanlarımızdan, suyla buluştuğumuz nadide yerlerden biridir.

Eşsiz su kültürümüz ve medeniyetimiz içinde şadırvanlar camilerin yanında insanları suyla buluşturan alanların başında gelir. Geçmişten günümüze şadırvanlarda suyla buluşmayı sağlayan armatürler hep özenle, sanatla yapılmış ve kullanılmıştır.

Geçmişte sadece tek girişli su kullanımına imkan sağlayan musluk kullanımı yanında günümüzde soğuk ve sıcak su kullanımına imkan sağlayan musluklar, bataryalar kullanılmaktadır. Şadırvan muslukları genel itibariyle Duvardan Bağlantı Musluk ve Batarya yapısına sahiptir.

Ürün ile ilgili detay bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, tekli ve geleneksel tarz şadırvanlar için ise Ab-ı hayat koleksiyonumuza ait tekli muslukları öneriyoruz. Ab-ı Hayat Koleksiyonu Adell Ab-ı Hayat Su Medeniyeti koleksiyonundan esinlenerek geçmişin izlerini günümüz trendleriyle Erdem Akan ve Boğaç Şimşir tarafından harmanlanarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Farklı yüzey seçenekleriyle Türk hamamı ve SPA’lar için uygundur. Kurna musluğu olarak kullanılabilir. Ürün detayları ve yüzey seçenekleri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz: http://www.adell.com/collections/ab-i-hayat

ŞADIRVAN MUSLUĞUNU NEREDE BULABİLİRİM?

Adell Şadırvan musluklarını Adell bayilerinde, satış noktalarında ve Adell Online sitemizde bulabilirsiniz.

Ayrıca, projelerinizde ürün planlaması, montaj ve uygulamayla ilgili konularda proje destek birimimiz yanınızdadır. Ücretsiz destek alabilirsiniz.

http://www.adell.com/collections/lavabo-bataryalari/products/rondo-duvardan-lavabo-bataryasi

Adell Rondo Duvardan Lavabo Bataryaları, Ab-ı Hayat Kurna ve Şadırvan Muslukları yurt içi ve yurt dışında pek çok nitelikli/markalı projede, şadırvan, AVM, ticari yapılarda kullanılmıştır.

 

Daha fazla
ŞADIRVAN MUSLUĞU NEDİR? ŞADIRVAN MUSLUĞU NE DEMEKTİR?

ŞADIRVAN MUSLUĞU NEDİR? ŞADIRVAN MUSLUĞU NE DEMEKTİR?

ŞADIRVANLARDA SUYLA BULUŞMANIN EN KORFORLU YOLU: RONDO DUVARDAN ŞADIRVAN MUSLUĞU

Şadırvan musluğu şadırvanlarda suya ulaşmak için kullanılan musluklardır. Tekli ve çifti girişli olan tipleri ve modern/klasik tasarımları vardır.

Daha fazla
KURNA MUSLUKLARINDA SARAY ŞIKLIĞI ADELL AB-I HAYAT MUSLUKLARINDA

KURNA MUSLUKLARINDA SARAY ŞIKLIĞI ADELL AB-I HAYAT MUSLUKLARINDA

ADELL ARMATÜR’DEN AB-I HAYAT MUSLUKLARI İLE KURNALARINIZA VE ŞADIRVANLARINIZA SARAY ŞIKLIĞI…

Nostaljik esintilerle buluşmak ister misiniz?

Kurna muslukları kurnaların vazgeçilmezidir. Temel unsurudur. Hamamlarda, spa merkezlerinde kurnalar bizi suyla buluşturan önemli objelerdir.

Daha fazla
KURNA MUSLUĞU NEREDE KULLANILIR?

KURNA MUSLUĞU NEREDE KULLANILIR?

Kurnalar, hamamlarda kullanılan ve suya ulaşmamızı sağlayan ürünlerdir.

Kurnalarda suya ulaşmak için kullanılan musluklara kurna musluğu, hamam musluğu denir. Kurna muslukları hamam tesisat gurubu elemanlarından önemlilerinden biridi

Daha fazla
KURNA MUSLUĞU NEDİR? KURNA MUSLUĞU NE DEMEKTİR?

KURNA MUSLUĞU NEDİR? KURNA MUSLUĞU NE DEMEKTİR?

KURNA MUSLUĞUNUN SÖZLÜK ANLAMI NEDİR?

Kurna muslukları hamamlarda, spa merkezlerinde, geleneksel tarzdaki yıkanma alanlarında, şadırvanlarda vazgeçilmez su iletim araçlarıdır. Kurnalar, hamamlarda kullanılan ve suya ulaşmamızı sağlayan geleneksel ürünlerdir.

Kurnalarda suya ulaşmak için kullanılan musluklara kurna musluğu, hamam musluğu, spa musluğu, cami musluğu, şadırvan musluğu da denir. Kurna muslukları hamam tesisat gurubu elemanlarından önemlilerinden biridir.

Daha fazla
ADELL MİKS TEK KUMANDALI UZUN MUSLUK (PERLATÖRLÜ)

ADELL MİKS TEK KUMANDALI UZUN MUSLUK (PERLATÖRLÜ)

Adell Miks Tek Kumandalı Musluklar kolay açma ve kapamayı sağlayan kartuş teknolojili ve perlatör sistemli üründür.

Kartuş teknolojisi suya müdahalenin kolaylıkla yapılmasını sağlar. Perlatör sistemi ise suyun tasarruflu olarak kullanılmasını, su akışının etrafa sıçramadan, düzgün ve yumuşak olarak akmasını sağlar. Bu özellikleri ile ürün musluk kategorisinde farklılaşmakta ve tercih edilmektedir.

KaydetKaydetKaydet
Daha fazla
ADELL SLIM ŞELALE LAVABO BATARYASI İLE ŞELALE HİSSİNİ BANYONUZA TAŞIYIN

ADELL SLIM ŞELALE LAVABO BATARYASI İLE ŞELALE HİSSİNİ BANYONUZA TAŞIYIN

Bize en büyük nimet olarak gönderilmiş olan su, suyun kaynağından insanlara ulaşım şekilleri en mükemmel tasarımlanmıştır. Onda her şey bir düzen, bir ahenk ve birliktelik içerisinde yaratılmıştır. Onun tasarlanmış şekillerden belki de en güzellerinden bir tanesi şelale, şimdi Slim serisiyle evlerinize geliyor.

Adell Design Team, şelale hissini taşıyabilmeniz ve doğadaki gibi suyun huzur veren sesini, akışını banyolarınıza taşıyabilmeniz ve her an yaşayabilmeniz için Silim Şelale Lavabo Bataryasını tasarladı.

KaydetKaydet
Daha fazla
MUSLUK NEDİR, MUSLUK NE DEMEKTİR, MUSLUK NEREDE KULLANILIR?

MUSLUK NEDİR, MUSLUK NE DEMEKTİR, MUSLUK NEREDE KULLANILIR?

Musluklar tesisat sistemlerinde en uçta kullanılan su, akışkan iletim, yönetim araçlarıdır. Suyla sağlıklı olarak buluşmamın adresleridir. Su, gaz vb. akışkan maddeleri maddeyi istenildiği zaman akıtmak veya durdurmak amacıyla bir boru veya depoda kullanılırlar.

Musluk üretimi Adell Armatür'ün uzmanlık alanına girmektedir. Adell Armatür, musluklar kategorisinde uzun, kısa, çamaşır, ara, bahçe, ankastre, tezgah üstü, duvardan, mix musluk gibi pek çok ürün üretmektedir.

KaydetKaydet
Daha fazla
NEDEN ADELL ARMATÜRÜ SEÇMELİYİM-1, ÇÜNKÜ ADELL, 36 YILLIK SEKTÖR UZMANLIĞIYLA ÜRETİLİR.

NEDEN ADELL ARMATÜRÜ SEÇMELİYİM-1, ÇÜNKÜ ADELL, 36 YILLIK SEKTÖR UZMANLIĞIYLA ÜRETİLİR.

NEDEN ADELL-1:

Adell 36 yıla varan sektör uzmanlığıyla, tecrübesiyle üretir. Zengin bir geçmiş, sürekli gelişme, alanımızda uzmanlıkla ve öğrenerek geldik bugünlere.

Daha fazla

ADELL ARMATÜR’DE UÇTAN UCA TASARIM, ÜRETİM VE TEKNOLOJİNİN SEKİZ AŞAMASI

Adell'de uçtan uca süreç genel itibariyle sekiz aşamadan oluşmaktadır.

Üstün nitelikli Adell ürünlerinin arkasında gelişmiş üretim teknolojilerine dayalı üretim gücü, tutkuyla çalışan uzman ekip ve yıllara dayanan tecrübe birikimi var.

Tasarımından kalıbına, kalıbından ürüne kadar her şey ince detayına kadar düşünülür, planlanır ve uygulanır. Tüm süreçler toplam kalite yönetimi sistemleri dahilinde özenle yürütülür.

Daha fazla
ADELL ARMATÜR'ÜN "ADELL" MARKASI “TANINMIŞ MARKA” STATÜSÜYLE TAÇLANDI…

ADELL ARMATÜR'ÜN "ADELL" MARKASI “TANINMIŞ MARKA” STATÜSÜYLE TAÇLANDI…

İstanbul’da üretim yapan ve 32 ülkeye ihraç edilen ve sektörün lider üreticilerinden olan Adell Armatür ve Vana Fabrikiaları A.Ş.'nin "Adell" markası, Türk Patent Enstitüsü tarafından tanınmış marka statüsüne layık görüldü…

Banyo ve Mutfak armatürleri, duş,setleri, banyo aksesuarları,  mekanik tesisat ürünleri sektörünün öncü markalarından olan Adell Armatür, Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirme ve araştırmalar neticesinde, “armatür ve vana” ürünlerinde yaygın bilinirliğe sahip bir marka olduğu, orijinal marka özelliği taşıyor olduğu, ürünlerinde ve hizmet anlayışlarında kalite standardının sağlandığı, geniş dağıtım ağının oluştuğu, halk nezdinde yaygın olarak bilinir olduğu göz önünde bulundurularak “tanınmış marka” statüsüne alındı.

KaydetKaydet
Daha fazla
MUSLUK VE BATARYALARDAKİ GÜNCEL TRENDLER, MODA ÜRÜNLER

MUSLUK VE BATARYALARDAKİ GÜNCEL TRENDLER, MODA ÜRÜNLER

Günümüze gelindiğinde armatürler tarz, model, kaplama özellikleri itibariyle çeşitlilik kazanmış ve insan yaşamına, mekana tarz katan ürünler halini almıştır. Armatürler bir yapıda en çok dikkat çeken ve içindeki canlılarla en çok kontak kuran ürünlerdir. Konut alacak insanların en çok ve ilk etapta baktıkları yapı ürünleri arasında gelir banyo mutfak armatürleri. Dolayısıyla bugün armatürlerden fonksiyonelliği yanında yapıdaki diğer elemanları bütünleyen, konsept oluşturan bir tarz beklenmektedir

Daha fazla
25 results
Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out