Blog / Üretim ve Teknoloji

ADELL'DE ARGE VE ÜRGE ÇALIŞMALARIN MERKEZİNDE KONUMLANDIRILMIŞTIR

ADELL'DE ARGE VE ÜRGE ÇALIŞMALARIN MERKEZİNDE KONUMLANDIRILMIŞTIR

Argeyi geleceğe bakan gözlerimiz olarak görüyoruz.

Arge Süreci Ne Demektir? Neleri Kapsar? Laboratuvarda Neler Yapılır?

Laboratuvar firmamızın ileriyi gören gözleridir. Ar-Ge çalışmaları bizi geleceğe taşıyacak çalışmalardır.

Daha fazla
ADELL GRAVITY DIE CASTING DÖKÜM HATTI İLE ATEŞTE YEŞEREN ARMATÜRLER, BATARYALAR

ADELL GRAVITY DIE CASTING DÖKÜM HATTI İLE ATEŞTE YEŞEREN ARMATÜRLER, BATARYALAR

"İnsanin asili mihmette, madenin asili ise ateşte belli olur" der büyüklerimiz. Armatürün varlığa uzanan ilk adımı, ateşte yeşeren taslaklar ile başlar.

Döküm ocağımıza 1200 derecelik ateşe giren bakır alaşımı pirinç hammaddemiz ateşte pişer, içindeki has olmayan maddeleri dışarı atar ve anne rahmi gibi kalıbın içine girerek onun formuna göre yeniden bir şekil alır. Evinizdeki kullanmış olduğunuz banyo ve mutfak armatürlerinin ilk oluşum evresi yani döküm evresi ürünün kalıptan çıkışı ile bebeğin anne rahminden dünyaya gelişi gibi ürün doğmuş olur.

Daha fazla
ARMATÜRÜN MERKEZİNE HOŞGLEDİNİZ. ADELL ARMATÜR ÜRETİM ÜSSÜ

ARMATÜRÜN MERKEZİNE HOŞGLEDİNİZ. ADELL ARMATÜR ÜRETİM ÜSSÜ

Banyo ve mutfak armatürleri, duş sistemleri ve mekanik tesisat ürünlerinde yıllara dayanan iş tecrübemiz ile en ince detaylarına kadar sizler için en iyisini araştırıyor, tasarlıyor ve üretiyoruz. Özenle geliştirilen tasarımlar son teknoloji ile çalışan üretim tesisimizde hayat buluyor.

Çünkü biz yaşam kaynağımız suyu seviyoruz, ürünlerimiz her damlasını önemsiyor.

İşimizi bir sanatçı titizliği, özeni ile tutkuyla yapıyoruz.

BU ÜLKE İÇİN ÜRETİYORUZ.  Sizi suyla buluşturan teknolojik, yenilikçi ve su/doğa dostu ürün ve çözümler üretiyoruz, yaşasın üretim, yaşasın ülkemiz.

SİZLER İÇİN YENİLİKÇİ, SU, DOĞA DOSTU ARMATÜRLER, MUSLUKLAR, DUŞ SİSTEMLERİ ÜRETİYORUZ.

Sizler için, mekânlarınıza değer katmak, sizi sağlıklı suyla buluşturmak için banyo ve mutfaklarınızın vazgeçilmezi yenilikçi, doğa dostu ve uzun ömürlü armatürler, musluklar, duş sistemleri üretiyoruz. Üstün nitelikli Adell ürünlerinin arkasında gelişmiş üretim teknolojilerine dayalı üretim gücü, tutkuyla çalışan uzman ekip ve yıllara dayanan tecrübe birikimi var

Gücümüzü üretimden alıyor, Türkiye’ye, dünyamıza güç veriyoruz.

Adell yerli ve milli bir armatür markası olarak sektörümüzün, ülkemizin geleceğini güven duyuyor, yatırımlarıyla istihdama, ülke ve yapı sektörüne katkı sunmaya devam ediyor.

 

 https://www.adell.com/pages/tasarim-uretim-ve-teknoloji

Daha fazla

ADELL ARMATÜR’DE UÇTAN UCA TASARIM, ÜRETİM VE TEKNOLOJİNİN SEKİZ AŞAMASI

Adell'de uçtan uca süreç genel itibariyle sekiz aşamadan oluşmaktadır.

Üstün nitelikli Adell ürünlerinin arkasında gelişmiş üretim teknolojilerine dayalı üretim gücü, tutkuyla çalışan uzman ekip ve yıllara dayanan tecrübe birikimi var.

Tasarımından kalıbına, kalıbından ürüne kadar her şey ince detayına kadar düşünülür, planlanır ve uygulanır. Tüm süreçler toplam kalite yönetimi sistemleri dahilinde özenle yürütülür.

Daha fazla
ADELL ARMATÜR ŞIK VE ÇEVRECİ AMBALAJI İLE SATIŞLARINI ARTTIRIYOR

ADELL ARMATÜR ŞIK VE ÇEVRECİ AMBALAJI İLE SATIŞLARINI ARTTIRIYOR

Banyo ve mutfak armatürleri, duş sistemleri, mekanik tesisat ürünleri, banyo aksesuarları lider üreticilerinden olan Adell Armatür, geliştirdiği şık ve çevreci  ambalajı ile satışlarını arttırıyor ve piyasa payını büyütmeye devam ediyor.

Ürün kalitesi, ürünü oluşturan kaliteli bileşenlerin, detayların mükemmel bir şekilde, hassas işçilikle bir araya gelmesiyle oluşur. Bu yaklaşımla her bir parça özenle ölçeklendirilir, seçilir.

Daha fazla
ANKARA BAYİLERİMİZDEN ORJİNAL YAPI YÖNETİCİLERİ ADELL'İ ZİYARET ETTİ.

ANKARA BAYİLERİMİZDEN ORJİNAL YAPI YÖNETİCİLERİ ADELL'İ ZİYARET ETTİ.

Ankara bayilerimizden Orjinal Yapı yetkilileri Ümit ve Ergin Gül beyler, Banyo bölümü sorumlusu Abdülkadir Bilecen bey, Mutfak Bölümü sorumlusu Ahmet Zehir bey firmamıza bir teknik gezi düzenledi.

Daha fazla

ADELL'DE MUSLUĞUN İLK DOĞUM SÜRECİ, TASLAK ÜRETİMİ

Döküm esnasında yüksek sıcaklıkla eriyen metaller içindeki kirlerden arınarak musluk gövdesinde tertemiz olarak yeni bir beden olur. Bu arada yaklaşık 1200 derecede eriyen metalle birlikte değerli ustalarımız gönüllerinden bir tutam da sevgi ilave ederler ki, ürünlerimiz güzel olsun, müşterilerimizin evinde suyla sağlıklı olarak buluştursun insanlarımızı.

Resimde evinizde kullandığınız armatürlerin, banyo ve mutfak bataryalarını ilk işlemi olan dökümden yeni hayata kocaman bir MERHABA demiş bataryamızın gövdesini görüyorsunuz.

Bu taslak modern tezgâhlarımızda, titiz bir işçilik ile işlenecek, tornalanacak, dişler açılacak, yüzeyi temizlenecek, kaplanacak ve tüm parçalarıyla bütünleşerek evinize sizi suyla buluşturan bir batarya olacak gelecek. Ona bir yer açmak ister misiniz?

Her birimiz yaptığımız ürünlerimizin içine sevgimizi, tutkumuzu, hayallerimizi, ruhumuzu katmanın çabası içerisindeyiz, çünkü bu iş bir sanat! Biz biliyoruz ki, evrenin en değerli varlığı insana hizmet ediyoruz, içeceklerin efendisi olan suyu insanımızla buluşturuyoruz.. 

 http://www.adell.com/pages/tasarim-uretim-ve-teknoloji

Kaydet
Daha fazla

ADELL TASARIM FELSEFESİ

ADELL TASARIM FELSEFESİ
Hepimiz aynı sözcükler ile cümleler kurarız; ama önemli olan onları nasıl bir araya getirdiğimizdir. Bir şiir, bir roman, bazen de bir haber metni olur sözcükler… Şarkı sözü olur dilden dile dolaşır, özdeyiş olur yüzyıllarca yaşar. Kim tarafından söylendiği, bazen vurgusu, bazen de ses tonu sözcükleri birbirinden farklı kılar. Kullanılış biçimine ve amacına göre anlam kazanır sözcükler. Bu yönüyle her tasarım ve her ürün, hayata dair bir sözdür…

Daha fazla

ADELL’DE TASARIM YAKLAŞIMI

ADELL’DE TASARIM YAKLAŞIMI

Adell tasarım sürecinde, form tasarımı, ergonomi, inovasyon ve teknik donanım gibi ürünü oluşturan tüm bileşenler bir bütün olarak ele alınmaktadır. Ürün tasarımlarında ulusal ve uluslararası mimari tasarım trendleri çerçevesinde modern, özgün ve yalın bir tasarım çizgisi benimsenmektedir. Adell ürünleri firma bünyesinde uzmanlaşmış bir tasarım ekibinin yanı Sıra Hatice Armağan, Seden Arzu Tek gibi endüstriyel ürün tasarımları üzerine önemli ürünlere imza atmış tasarımcılar tarafından çalışılmaktadır.

Daha fazla

ADELL'DE LOJİSTİK SÜRECİ

8. ADELL'DE LOJİSTİK SÜRECİ

Lojistik Sürec Ne Demektir? Neleri Kapsar? Ne İşe Yarar?

Ürünlerimizin etkin yönetilen lojistik sürecimizle müşterilerimizle, bayilerimizle, kullanıcılarımızla buluşur. Modern depo yönetim sistemleri ve programları ile müşteri talepleri doğru, zamanında, hızlı ve kusursuz olarak müşterilerimize özenle ulaştırılır.

Ambalajı tamamlanan ürünler sevkiyat programlarına uygun olarak müşterilere sevk edilmek üzere stok alanlarına alınır. Anlaşmalı lojistik tedarikçilerimiz ürünlerimizi satış noktalarımıza, kullanım alanlarına emniyetle ulaştırır.

Adell entegre ERP ve MRP programları sayesinde siparişlerin üretiminden sevkine tüm operasyonlar kontrol altındadır. Stok alanımızdaki başarılı bir şekilde uygulanan adresleme sistemi ve stok alanı yönetimi sayesinde müşterilerimizin beklentilerini karşılamamız çok kolaylaşmakta ve süreçler hızlanmaktadır..

Satış noktalarına ulaşan ürünlerimiz, raflarda yerlerini almaya, buluşacakları alanlarda suyu sağlıklı bir şeklide insanlarla buluşturmaya hazırdır.

Adell banyo mutfak armatürlerini, duş sistemlerini ve mekanik tesisat ürünlerini gönül rahatlığı içinde tercih edebilir, kullanabilirsiniz.

Daha fazla

ADELL'DE TASARIM GELİŞTİRME VE İNOVASYON SÜRECİ

1. ADELL'DE TASARIM VE İNOVASYON SÜRECİ

Adell'de Armatür Tasarımı Nasıl Yapılır? Tasarım Ne İşe Yarar?

Yenilikçilik, tasarım en önemli değerlerimizdendir. Adell ürünleri şık, suyu ve çevreyi koruyan, görüntü değeri yüksek özgün tasarımlara sahiptir. İyi tasarımın herkese kazandıracağına inanıyoruz.

Ürünlerin tasarımı müşteri talep ve beklentilerine uygun olarak ve ilgili ulusal ve uluslararası standartlar dikkate alınarak endüstriyel tasarım uzmanları tarafından tasarım kriterlerimiz dikkate alınarak tasarlanır.

Tasarımda fonksiyonellik, tasarruf, estetik, ergonomi, montaj ve bakım kolaylığı, boyut uyumluluğu, emniyet, dayanıklılık, test kolaylığı, modülerlik, sevkiyat ve ambalaj, satış sonrası servis gerekliliği, çevre kirliliğine etkisi, atıkların kullanımı ve imalat şekilleri, maliyet konuları dikkate alınır.

Adell, yenilikçi yaklaşımlarıyla sektöre pek çok yenilikler kazandırmıştır.

Daha fazla

ADELL'DE AR-GE & LABORATUVAR SÜRECİ

7. ADELL'DE AR-GE & LABORATUVAR SÜRECİ

Arge Süreci Ne Demektir? Neleri Kapsar? Laboratuvarda Neler Yapılır?

Laboratuvar firmamızın ileriyi gören gözleridir. Ar-Ge çalışmaları bizi geleceğe taşıyacak çalışmalardır.

Ölçmek, izlemek, daha iyisini geliştirmek suretiyle hayatı kolay kılmak, daha güvenli, daha konforlu yaşam standartlarına ulaşılmasına çaba göstermek; Ar-Ge, Ür-Ge birimimizin temel yaklaşımıdır.

Ürün portföyündeki ürünlerimize ait ulusal ve uluslar arası standartların gerekli gördüğü testlerin yapılabilmesine olanak sağlayan her türlü alet, makine, test cihazlarına  sahibiz.

Ar-Ge teknolojiyi ve zamanı yakalayan yeni tasarım ve konstrüksiyon üretimi için yapılması kesinlikle gerekli olan, hammadde, kimyasallar, ürün ve üretim teknikleri ile ilgili kalite ve verimliliğin artırılması doğrultusundaki laboratuvar çalışmalarının tümüdür.

Ürünlerin tasarımlarının yapılması, mevcut ürünlerin işlevselliğinin artırılması, ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğun sağlanması, ürünlerin geliştirilerek insan yaşam kalitelerinin arttırılmasına destek verilmesi gibi faaliyetler gerçekleştirilir.

Malzeme yapıları, kaplama ve yüzey kalitesinin kontrolü, sızdırmazlık, basınç, sıcaklık ve korozyona dayanıklılık, debi kontrolü, asit ve bazlara dayanıklılık, akustik ve ömür gibi teknik özelliklerin incelenmesi değişik alet ve cihazlarla yapılarak üretim yönlendirilir.

Daha fazla
18 results
Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out