ULUSLARARASI SU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI VE KURUMLARI NELERDİR?

Susuzluk dünyamızın en önemli problemlerimizin başında geliyor. Dünyamızın bazı bölgelerindeki su kardeşlerimiz susuzluktan ve sebep olduğu hastalıklardan büyük sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Toplumsal probelmemimiz olan su konusuna el atmak insanımız, dünyamız adına en güzel çalışmalardan olacaktır diye düşünüyorum. Evet, Living Water International bunlardan biri. Umarız ve dileriz ülkemizdende benzer kuruluşlar çıkar ve bizde sorunun çözümünde bir paydaş olabiliriz. Su gibi aziz olunuz.

Ülkemizde olduğu gibi dünyamızda da vazgeçilmez yaşam kaynağımız olan su'yun tanınması, bilinmesi, korunması, sevdirilmesi, su kullanım bilincinin arttırılması, su kültürünün günümüze ve geleceğe taşınması önemli misyonlardan biri olarak bazı toplulukların dikkatini çekmiş ve bu misyonla bazı topluluklar, sivil toplum kuruluşları oluşmuştur.

Burada bu kuruluşlardan bazıları kısaca tanışacağız.

Eksiklerimiz, noksanlarımız muhakkak olacaktır. Katkılarınızla daha iyi hale getirebilirsek mutlu oluruz. Lütfen yorumlar bölümünde kuruluşunuzu, görüşlerinizi paylaşınız.

 


 H2O FOR LIFE

THE WATER PROMİSE

LIVING WATER INTERNATIONAL

 IWA INTERNATIONAL WATER ASSOCATION

www.iwahq.org

 

 

KaydetKaydet
Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out