Marka Hikayesi

Adell Marka Hikayesi

Her yolculuk bir adımla başlar

1981 yılında Topçu kardeşlerin ilk heceleri alınarak oluşturulmuş olan Topkar ismi ve markası kullanılmaya başladı.

İlk tescil
Markalaşmanın gereğine ve önemi inanılarak 1997 yılında Adell markasını Armatürler, Duş sistemleri ve Mekanik tesisat ürünlerini kapsayacak şekilde tescil ettirildi.

Adell markamızın anlamı Almancada “Nesilden nesile intikal eden, asil ve soylu”, Osmanlıcada “Adil, pek adaletli”. Pek çok dilde kullanılıyor olması, kolay söylenebiliyor olması önemli özelliğiydi.

Uluslararası tescil
2006 yılında marka ve ürün zenginleştirmesi yapılarak Adell markasının tescili tüm sınıfları kapsayacak şekilde genişletildi, zenginleştirildi.

2006 yılında Brand Finance firmasına yaptırılan marka reyting çalışması ile ( B- ) marka reytingi alındı.

Yıllar içinde değişiklik
Logomuzun yazılışı yıllar içerisinde değişikliklere uğrayarak 2013 yılında almış olduğu küçük harflerle yazılış haliyle mütevazı, gelişen, ileriyi hedefleyen bir hal almıştır.

Turkuaz rengimiz ise markamızın kelime anlamında, özünde yüklü olan asil, soylu tanımlarından ilham alınarak siyah renge dönüştü.

Uluslar arası tescil
Adell uluslar arası pazarlara açılmasının gereği olarak 2000 yılında Madrid protokolü çerçevesinde 45 ülkede tescil ettirildi. 2010 yılında yapılan tescil genişletmesi ile tescilli olduğu ülke sayısı 72’ye yükseldi.

Ödüller
Adell markası tescilinden itibaren göstermiş olduğu dinamikliği, gelişimi ve değerlere dayalı duruşu, müşterilerimize, tüketicilerimize sağlamış olduğu değerler ve sosyal sorumluluk projeleri dolayısıyla pek çok ödüle layık görüldü.

Tanınmış marka olmak
2013 yılına gelindiğinde yapmış olduğumuz hazırlık ve müracaat kabul edilerek Adell markamız Türk Patent Enstitüsü tarafından markalaşmanın zirvesi olan “Tanınmış Marka” olarak tescil edildi.

Bugün Adell markası
72 ülkede tescilli bir marka olarak tanınmış marka unvanını kazanarak müşterilerinin, tedarikçilerinin gönlünde taht kurmuştur. Üstün kaliteli ve gelişmiş banyo mutfak armatürleri, duş sistemleri, mekanik tesisat ürün ve çözümleri ile yapı sektörü ve endüstriye hitap etmektedir.

Adell, köklü geçmişinden aldığı güç ile odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğu anlayışını koruyarak, değerlerinden taviz vermeyerek yeni ürünler, çözümler ve yeni başarı hikâyeleri ile yolculuğuna devam etmektedir.

Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out