Tasarım, Üretim ve Teknoloji

Üstün nitelikli Adell ürünlerinin arkasında gelişmiş üretim teknolojilerine dayalı üretim gücü, tutkuyla çalışan uzman ekip ve yıllara dayanan tecrübe birikimi var.

Tasarım ve İnovasyon

Adell Tasarım ve İnovasyon

Yenilikçilik, tasarım en önemli değerlerimizdendir. Adell ürünleri şık, suyu ve çevreyi koruyan, görüntü değeri yüksek özgün tasarımlara sahiptir. İyi tasarımın herkese kazandıracağına inanıyoruz. Ürünlerin tasarımı müşteri talep ve beklentilerine uygun olarak ve ilgili ulusal ve uluslararası standartlar dikkate alınarak endüstriyel tasarım uzmanları tarafından tasarım kriterlerimiz dikkate alınarak tasarlanır. Tasarımda fonksiyonellik, tasarruf, estetik, ergonomik, montaj ve bakım kolaylığı, boyut uyumluluğu, emniyet, dayanıklılık, test kolaylığı, modülerlik, sevkiyat ve ambalaj, çevre kirliliğine etkisi, atıkların kullanımı ve imalat şekilleri, maliyet konuları dikkate alınır. Adell, yenilikçi yaklaşımlarıyla sektöre pek çok yenilikler kazandırmıştır.

Kalip Üretimi

Adell Kalıp Üretimi

Kalıp işimizin temeli ve başlangıcıdır. Üstün kalite, ancak iyi tasarlanmış ve profesyonelce üretilmiş kalıp ile üretilebilir. Kalıp geliştirilmesi en hassas CNC tezgâhlar kullanılarak yapılmaktadır. Bilgisayar ortamında üç boyutlu Unigraphix CAD-CAM programları kullanılarak tasarlanan maça, döküm ve sıcak şekillendirme kalıpları, çelik bloğun yüksek hassasiyette mikron mikron kesilmesiyle elde edilir. Kalıplarda yüksek sıcaklıklara dayanıklı çelik blokları ve Bakır Berilyum metal malzemeler kullanılmaktadır. Kalıp haline gelen çelik ısıl işleme tabi tutularak taslak dökümüne hazır haline gelir.

Gövde/Taslak Üretimi

Adell Gövde - Taslak Üretimi

Taslaklar, döküm ve sıcak şekillendirme/pres olarak iki yöntemle üretilir. Döküm için öncelikle kum hazırlama makinelerinde reçine, silis kumu ve uygun katalist ve kimyasallarla yaş olarak karıştırılarak elde edilen kum karışımları teknolojik İtalyan otomatik maça makinelerinde maçalar haline getirilir. Batarya içindeki su kanalları bu yolla elde edilir.

Yüksek sıcaklıkta elektrikli indüksiyon ocaklarında eritilen üstün kalite pirinç külçeler, döküm makinelerinde içine maçalar yerleştirilmiş olan kalıplara dökülerek taslak üretilir. Maça kumları boşaltılarak, yollukları kesilir, böylelikle batarya gövde taslakları döküm yöntemiyle elde edilmiş olur.

Sıcak şekillendirme yönteminde ise kimyasal birleşimi sıcak şekillendirmeye göre oluşturulmuş üstün kalite pirinç çubuk hammadde, proses planlarında belirlenen ölçülerde kesilir, uygun ısılarda tavlanır ve yüksek tonajlı preslerde sıcak şekillendirme/ dövme yöntemiyle taslaklar elde edilmiş olur.

Mekanik İşlem

Adell Mekanik İşlem

Yollukları kesilmiş, çapakları alınmış taslaklar mekanik işlemler olarak adlandırılan tornalama, delik açma, diş açma, kılavuz açma gibi tüm operasyonları gerçekleştiren otomatik transfer makinelerinde, CNC kontrollü tezgâhlarda işlenir. Bu bölümde aynı zamanda CNC otomatlarda, çok milli tornalarda üstün kalite pirinç çubuklardan direk işleme yöntemiyle salmastra, rakor, nipel, mil gibi armatürlerin çeşitli iç parçaları üretilir. ISO 9001 Kalite yönetim sistemleri içerisinde yürütülmekte olan üretimin her aşamasında ve montaj esnasında sıkı bir kalite kontrol prosedürü uygulanır.

Yüzey İşlemleri

Adell Yüzey İşlemleri

Ürün yüzeyleri ürünlerimizin giymiş olduğu son elbiseleri olarak önemle üzerinde durduğumuz unsurdur. Kaplama, yüzeylerini korozyona ve mekanik etkilere karşı korur ve estetik bir görünüm kazandırır, banyo ve mutfak mekanlarındaki diğer aksesuarlarla bütünleşmesini sağlar. Ürün yüzeyleri müşteri istekleri doğrultusunda farklı
yüzeylerle kaplanmaktadır..

Taslaklar parlak ve pürüzsüz yüzeyler elde etmek üzere zımpara ve polisaj işlemine tabi tutularak kaplama prosesine hazırlanır. Kaplama prosesi öncelikle ürün yüzeyinin çok iyi bir şekilde yağ ve partiküllerden temizlenmesiyle başlar. Ürün yüzeyleri öncelikle elektrolitik Nikel katmanla kaplanır. Nikel üzerine krom, altın, satin kaplama ile ürüne günün modern moda sitiline uygun parlak ve kibar bir görüntü kazandırılır. Ayrıca, siyah, beyaz ve satin yüzeylere sahip seçeneklerde mimari tarzlara seçenek oluşturmaktadır.

Montaj, Test, Ambalaj

Adell Montaj, Test, Ambalaj

Ürün kalitesi, ürünü oluşturan kaliteli bileşenlerin, detayların mükemmel bir şekilde, hassas işçilikle bir araya gelmesiyle oluşur. Bu yaklaşımla her bir parça özenle ölçeklendirilir, seçilir. Yüzeyleri kaplanmış olan ürün gövdeleri kartuş, kol, perlatör, vida, vb parçalarla birleştirilerek montaj gerçekleştirilir. Montajları tamamlanan ürünler yüksek hassasiyetli test cihazlarında %100 sızdırmazlık, fonksiyonellik ve basınca dayanıklılık testlerine tabi tutulur. Ayrıca random yöntemiyle ömür, debi, ses ve yüzey kaplama dayanıklılığı gibi testlere tabi tutulur. Ürünler ilgili standartlara, müşteri isteklerine, kalite planlarına uygun olarak marka, ölçü, üretim tarihi ve standardı, hammadde özelliklerini gösteren yazı ve işaretlerle markalanır. Ürünlerin tesisata montajı için gerekli parçaları, kullanım kılavuzları, garanti belgeleri ambalaj içerisine ilave edilir. Şık ve güzel tasarlanmış, çevreci ambalajı ile ürünlerimiz satış noktalarında müşterilerimizi güler yüzle karşılar, benzerlerinden ayrışır.

Laboratuvar

Adell Laboratuvar

Laboratuvar firmamızın ileriyi gören gözleridir. Ar-Ge çalışmaları bizi geleceğe taşıyacak çalışmalardır. Ölçmek, izlemek, daha iyisini geliştirmek suretiyle hayatı kolay kılmak, daha güvenli, daha konforlu yaşam standartlarına ulaşılmasına çaba göstermek; Ar-Ge, Ür-Ge birimimizin temel yaklaşımıdır. Adell laboratuar merkezi ilgili standartların gerekli kıldığı modern laboratuvar sistemlerine sahiptir.

Ar-Ge çalışmalarımızla tasarımlarımızın geliştirilmesi, ürünlerin işlevselliğinin artırılması, ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğun sağlanması, ürün ve  çözümlerimizin geliştirilerek yaşam kalitesinin arttırılması ve kolaylaştırılması amaçlanmaktadır. Malzeme yapıları, kaplama ve yüzey kalitesinin kontrolü, sızdırmazlık, basınç, sıcaklık ve korozyona dayanıklılık, debi kontrolü, asit ve bazlara dayanıklılık, akustik ve ömür gibi teknik özelliklerin incelenmesi hassas laboratuvar sistemlerimizle yapılarak üretim yönlendirilmektedir.

Lojistik

Adell Lojsitik

Ürünlerimizin etkin yönetilen lojistik sürecimizle müşterilerimizle, bayilerimizle, kullanıcılarımızla buluşur. Modern depo yönetim sistemleri ve programları ile müşteri talepleri doğru, zamanında, hızlı ve kusursuz olarak müşterilerimize özenle ulaştırılır. Ambalajı tamamlanan ürünler sevkiyat programlarına uygun olarak müşterilere sevk edilmek üzere stok alanlarına alınır.

Adell entegre ERP ve MRP programları sayesinde siparişlerin üretiminden sevkine tüm operasyonlar kontrol altındadır. Stok alanımızdaki başarılı bir şekilde uygulanan adresleme sistemi ve stok alanı yönetimi sayesinde müşterilerimizin beklentilerini karşılamamız çok kolaylaşmakta ve süreçler hızlanmaktadır..

Satış noktalarına ulaşan ürünlerimiz, raflarda yerlerini almaya, buluşacakları alanlarda suyu sağlıklı bir şekilde insanlarla buluşturmaya hazırdır. Adell banyo mutfak armatürlerini, duş sistemlerini ve mekanik tesisat ürünlerini gönül rahatlığı içinde tercih edebilir, kullanabilirsiniz.

 

Left Alışverişe geri dön
Siparişiniz

You have no items in your cart

Sale

Unavailable

Sold Out